member Photo
BARBARA GORTAT autorka pomysłu, kurator, koordynator akcji

Obycie ze światem kształtowała w Nowym Pudłowie, nad rzeką Pisią. Trochę fotograf, nieco filmowiec, zakochana w linach ‘alpinistka przemysłowa'. Admiratorka wsi, natury, sztuki - ze szczególną słabością do malarstwa młodopolskiego. Lubi kontrasty i nieoczywiste fuzje.

Lubi sweterek z literą 'P' i wiedeńskie pączki z cukierni 'barbarella'

member Photo
SYLWESTER STABRYŁA

malarz, grafik, rysownik. Związany z Podkarpaciem, na co dzień tworzy w Sanoku. Jego prace formują się niejednokrotnie w obszerniejsze cykle. W twórczości łączy to, co prawdziwe z tym, co wyimaginowane. Jak podkreśla 'tropiąc rzeczywistość odnajduje nierealny świat'. Posługując się realistycznym językiem wypowiedzi, tworzy malarstwo na wskroś osobiste i intymne.

autor 7 folkowych przystanków

member Photo
NATALIA GRALA

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwa Szkła. Pochodzi z niewielkiego Maksymilianowa w Łódzkiem, gdzie od dzieciństwa otaczały ją natura i rękodzieło. Pasjonatka makramy, szydełkowania, malarstwa, rysunku. Eksperymentuje z technikami, poszukując połączeń między szkłem i tkaniną. Projektując, inspiruje się folklorem, tradycyjnym rzemiosłem oraz przyrodą.

autorka 3 folkowych przystanków

member Photo
MARCIN JASZCZAK

artysta tworzący w rodzimym Pęczniewie. W malarstwie - pejzażach, portretach czy aktach - posługuje się zarówno łagodnymi olejnymi laserunkami, jak i mocnymi impasto akrylowych szpachli. Niemal klasyczny realizm jednych jego prac, kontrastuje z syntetyką i geometrią innych. Łączy obrazowanie tradycyjne z nowoczesnym. Tematycznie oscyluje wokół historii, mitologii i współczesnego życia społecznego.

autor 2 folkowych przystanków

member Photo
OLGA PELIPAS

artystka pochodząca z Krymu, obecnie związana z ziemią łódzką. W twórczości rozwija temat piękna i harmonii kobiety, sięga po antyczny obraz bogiń opiekujących się elementami przyrody. Motywami baśniowymi, ukazuje atmosferę dziecięcej beztroski. Bliska malarstwu impresjonistycznemu, starając się wyczuć powietrze i przestrzeń, wykorzystuje w pracach niezwykłą, magiczną kolorystykę.

autorka 1 folkowego przystanku

gallery image
ekipa w szczerym polu

Drużbin, 2020